Roger Federer is an ambassador for NetJets, Emmi AG, and Maurice Lacro and also has a global partnership with Mercedes – Benz. Novaka Đokovicia, jednak w finale nie sprostał Andy'emu Murrayowi[185]. Szwajcar bez straty seta osiągnął finał, w którym przegrał z Novakiem Đokoviciem[123]. Roger is a Swiss professional tennis player. Podczas Australian Open Federer pokonał Lu Yen-hsun 6:4, 6:2, 7:5 oraz Simone Bolellego 3:6, 6:3, 6:2, 6:2. Liderem w tej klasyfikacji jest, z 1256 wygranymi, Jimmy Connors. wygrał Federer wynikiem 5:7, 7:6(6), 7:6(5), 3:6, 16:14. w IV rundzie Lleytona Hewitta. W półfinale zmierzył się z liderem rankingu ATP, Andym Roddickiem, którego pokonał 7:6(2), 6:2[60], a w finale ponownie zmierzył się z Agassim, z którym zwyciężył 6:3, 6:0, 6:4[61].

Szwajcar przegrał po tie-breaku i dwóch setach przegranych do trzech gemów[253]. Sezon gry na nawierzchni trawiastej Szwajcar zaczął od startu w Halle, gdzie uległ w półfinale Nicolasowi Kieferowi. Szwajcar wygrał zawody bez straty seta, a w finale pokonał Lleytona Hewitta[81]. Rok 2009 po raz piąty Federer zakończył na pierwszym miejscu, wyrównując wynik Jimmy’ego Connorsa, który również pięć razy kończył sezon na pierwszej pozycji[5][7]. Let us know what you think of the Last.fm website. W okresie gry na amerykańskich kortach twardych Szwajcar został finalistą w Montrealu, ponosząc porażkę z Alexandrem Zverevem, który przerwał Federerowi serię szesnastu meczów bez porażki[304]. Spotkanie Szwajcar wygrał w pięciu setach, odrabiając stratę dwóch setów. Ostatni pojedynek z Novakiem Đokoviciem był najdłuższym finałem w historii Wimbledonu[317]. Po zakończeniu turnieju objął prowadzenie w rankingu ATP, jako najstarszy tenisista w 45-letniej historii listy. Roger Federer left all other games at the age of 12 to focus on tennis. Zgodnie z zapowiedzią Federer zagrał w jednym singlowym meczu wygranym z Ruim Machado oraz zwycięskim pojedynku deblowym z parą Frederico Gil-Leonardo Tavares. Spotkali się w 21 finałach, w tym w rekordowej liczbie 9 finałów wielkoszlemowych[334], a w latach 2005–2010 wygrali 21 z 24 turniejów wielkoszlemowych. Na tym samym turnieju Federer wyprzedził Ivana Lendla w liczbie wygranych meczów w zawodowym cyklu, gdy eliminując w ćwierćfinale Floriana Mayera zwyciężył po raz 1072 w karierze[290]. Wystąpił na Wimbledonie, w którym doszedł do finału tracąc jednego seta. W połowie lutego, w Marsylii osiągnął półfinał, w którym tym razem przegrał z Kafielnikowem. Dzięki temu zwycięstwu Szwajcaria po roku przerwy powróciła do grupy światowej. W Miami Szwajcar osiągnął ponownie półfinał, przegrywając z Novakiem Đokoviciem. Ponadto w Bangkoku Szwajcar osiągnął razem z Yves’em Allegro finał debla. Argentyńczyk przerwał serię 40 kolejnych wygranych na nowojorskich kortach przez Szwajcara, która trwała od 2004 roku[7]. After his comeback from the injury in 2017, he won The Laureus World Comeback of the Year. Wygrywając po raz trzeci z rzędu na wimbledońskich kortach Szwajcar stał się trzecim tenisistą w erze open (obok Björna Borga i Pete’a Samprasa), który zwyciężył w trzech kolejnych londyńskich imprezach[94]. W I rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa Federer wygrał ze Stefano Galvanim. How, besides tennis, he takes an interest in music as well? Wraz z zakończeniem zawodów Federer po raz trzeci powrócił na pozycję lidera rankingu ATP, czym najpierw wyrównał, a w kolejnym notowaniu dnia 16 lipca pobił osiągnięcie Samprasa 286 tygodni spędzonych na szczycie klasyfikacji[214]. From Afrojack To Metallica, Federer Talks Music In Rotterdam. W półfinale pokonał Stanislasa Wawrinkę 4:6, 7:5, 7:6(6), w drugim secie broniąc trzech piłek meczowych, a także jednej w decydującym secie[269]. Awansował w nich do finału, pokonując m.in.